Из некадашњег круга Вискозине фабрике "Целулоза" уклоњена је дивља депонија, а лозничком КЈП "Наш дом" требала су два дана да обави тај посао.
Са бившег дрвног простора уклоњено је око 500 кубика свакојаког отпада, а било је папира, делова намештаја, пластичних гајбица, грађевинског шута, делова аутомобила, грања и сличног ђубрета.
Према информацији из градске управе пошто је "Вискоза" у стечају, све је урађено уз сагласност стечајног повереника за ‘’Целулозу’’. Чланица Градског већа Биљана Филиповић, рекла је да је град увидео потребу санације дивљих депонија због чега је КЈП "Наш дом" израдило 2019. године катастар дивљих депонија, локална самоуправа је обезбедила новац за њихово чишћење у складу са приоритетима, а то се односи најпре на оне које се налазе поред саобраћајница.
"Вискоза" не ради већ дуже од деценију и по и претворена је у гомилу урушених објеката. Велики дрвни простор "Целулозе", где су некада складиштене хиљаде кубика дрвета коришћеног у процесу производње, неким мештанима околних насеља Трбушнице, Градилишта и Бање Ковиљаче учинило се као згодно да ту одлажу свакојаки отпад. Такви нису марили ни за животну средину ни на то што поред некадашњег фабричког круга пролазе туристи који иду у Ковиљачу, познату "краљевску бању". Град Лозница ухватио се последњих година у коштац са проблемом дивљих депонија. КЈП "Наш дом" је урадило катастар дивљих депонија и евидентирало их 46 на подручју 56 лозничких месних заједница на којима је процењено да се налази око 38 хиљада кубних метара свакојаког отпада. За њихово уклањање локална самоуправа је у прошлој години издвојила око осам милиона динара.
До сада су елиминисане 24 депоније у више насеља, а за то је потрошено око 4,5 милиона динара.
Уклоњене су дивље депоније које су биле ближе путевима, местима где се углавном пролази и које су
биле приступачније. Проблем је што се стварају нове као ова у кругу ‘’Целулозе’’ која је сада
успешно уклоњена.